Nový článok Je naozaj mŕtvy?

Autor: Ján Bišto | 3.5.2011 o 0:28 | (upravené 3.5.2011 o 1:38) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  520x

Hádam nás silní tohto sveta mohli ušetriť od všetkých tých deliacich línií, ktoré za krátky čas posledných dní vytvorili. Svet je rozdelený na tých, ktorí fandia Američanom a tých, ktorí fandia Rusom, na  "našich", ktorí veria, že budeme majstrami sveta a tých, ktorí nie sú " naši " a sú ochotní uveriť všetkému, len nie tomu, že budeme majstrami sveta. Myslím v hokeji. Žijem v Košiciach a každý deň očakávam, kedy prepukne to hokejové šialenstvo. A nič. Vôbec nič. Len pozornosť národa niekto veľmi šikovne presmeroval na hokej. Možno aby ju nevenoval množiacim sa kauzám. Napríklad tomu, že Mikloš dal prácu odstúpivšiemu šéfovi daňového riaditeľstva. Bude mu robiť poradcu. V čom asi?  Mám asi príliš veľa rokov, lebo nedokážem pochopiť, ako je vôbec možné takto konať a mať potom odvahu sadnúť si pred novinárov a poukazovať na prehrešky minulej vlády. Ak niečo nenášam, tak je to klamanie. Mám stále silnejší pocit, že niekto tomuto národu klame a čaká, že tento národ mu bude bezvýhradne veriť. Ak by sa náhodou našiel niekto, kto neverí klamstvám, označia ho za Ficovca, Mečiarovca .... .

V nedeľu rozdelil pápež svet na tých, ktorí pri mene Ján Pavol II upadajú do tranzu a na tých, ktorí by radšej za svätého vyhlásili nášho pána Sokola, len nie Jána Pavla II. Verte, že je to ťažké  rozhodnúť sa, na stranu koho sa pridať. Lebo pridať sa musíme.  Inak sa to tu u nás dnes nedá. Niekde, ku niekomu sa musíme pridať, niekam musíme patriť, musíme byť za alebo proti. Tých, ktorí chcú počkať, až uplynie čas a veci budeme hodnotiť s chladnými hlavami, tak tých nemá nikto rád. Veď ešte ajj vláde je to tak. Ste buď za premiérku, alebo proti nej. Čakať kým sa objektívne zhodnotia fakty , to sa nesmie. Alebo to nie je potrebné. Veď ako savyjadril predseda našej najlepšej samostrany , pán Dzurinda : " v SDKU v žiadnom prípade nepoznajú klientelizmus". Má pravdu, oni to asi radšej poznajú pod označením :" ja na bráchu, brácha na mne ". Prepáčte, ale výstižnejšie slovné spojenie  v Slovenčine mi nenapadlo. Toto je to najvýstižnejšie, možno aj preto ho poznáme už roky. Pretrvalo socializmus, prežilo revolúciu a dnes prosperuje stále viac a viac.

Ale späť ku blahorečeniu. Pápež v nedeľu odštartoval celosvetú katolickú súťaž , kto prvý nájde druhý zázrak spáchaný nebohým Jánom Pavlom II.  Jeden je na svete. Stačilo sa modliť a choroba bola preč. Teraz by to chcelo poznať slová tej modlitby, možno by pomohla aj mne. Má v čom. Určite by to bol celosvetový betseler, možno aj Biblia by dostala na frak. V každom prípade ten, kto nájde ten druhý zázrak, bude ovenčený nehynúcou slávou. A  možno ho zahrnú aj peniazmi. Smola, že Ján Pavol II nežil v biede. Tých zázrakv by mal neskutočne. Veď stačí sa spýtať našich nízkoprijmových, nezamestnanýc či dôchodcov a zázrakov by blo toľko, že by ich nestačili registrovať. Veď ako inak než za zázrak je možné označiť schpnosť v dnešnej dobe prežiť z 300 Euro, platiť nájom, deťom školu či škôlku, cestovné a ďalšie platby.  Nie je o zázrak? Možno by to mohlo byť tak, že niekto, hlavne dobrý katolík, prehlási, že sa mu po večernej modlitbe prinil Ján Pavol II. a poradil mu, ako to dokázať. Týmto nechcem nikoho na niečo také nahovárať, ale ak bude tento príspevok zverejnený, bude reept na zázrak chránený autorským právom.

Posledná deliaca línia sa ťahá od Západu na Východ. Dnes v noci Američania zabili svoj výtvor. Zničili to, čo posledné desaťročie bolo nástrojom na zastrašovanie, argumentom, ktorý dokázal ospravedlniť aj to najväčie barbarstvo civilizovaného Západu proti barbarskému Východu. Dnes bola v skutočnosti vykopaná vojnová sekera medzi kresťanstvom a ostatným svetom.  Od zajtra by sme mali začať podozrievať každého trochu tmavšieho človeka, že je možný terorista. Ani neviem, či sa mi chce v takomto svete žiť.  Pakistanská vláda sa o akcii cudzej mocnosti na svojom území dozvedela po jej skončení. Ja si myslím, že svojho Bin Ládina mali zlikvidovať Pakistanci.  Ale asi  sa ho niektorí ľudia v Amerike báli príliš a radšej svoje najväčšie dielo zničili oni. Istota je istota, povedala babka a .... .Strašné je pomyslenie, že strach mocných viedol k tomu, že vydali príkaz na zabitie. Nie na zadržanie, musel umrieť. Ponúka sa otázka, či to nebol strach z toho , že by náhodou niečo povedal. Asi bol nepríjemný pre mnoho ľudí. Mne osobne sa núka otázka, či to nebol strach z toho, že by sa svet mohol dozvedieť pravdu o 11.9.2001. Tej pravdy sa určite veľa významných Američanov bojí. Jazyk je dnes veľkou zbraňou. Silnejšou ako najmodernejšie zbrane. Bin Ládin je mŕtvy. A možno že ani nie. Možných je veľa scenárov. Napíklad taký, že Američania mu pomohli stratiť sa zo sveta, aby mohol v kľude dožiť, veď bol chorý. Poďakovať sa mohol aj tým, že bude mlčať. A aby naozaj mlčal, možno mu od včera robia ochranku Americké špeciálne jednotky. Ale je to len môj okamžitý nápad. Prehlasujem, že nemám informácie od žiadnej zvláštnej služby ani že sa nejedná o politickú hru. Len rozmýšľam.  Priznávam sa k tomu veriac, že to ešte nie je u nás zakázané. Nie som o tom síce úplne presvedčený, ale keby som si pripustil, že máme zakázané samostatne myslieť, život by bol neznesiteľný. Pochybnosti vo mne vyvoláva už spomenuté vyjadrenie pána Dzurindu. Veď ak mám veriť, že SDKU je tou stranou, ktorá nevie, čo je klientelizmus, musí pán Dzurinda predpokladať, že v tomto národe už nie je nikto, kto by si dovolil samostatne myslieť. Teda okrem neho a jeho prísažného Mikloša.

Umrel Bin Ládin? Možno ano. Ale bude svet lepší, budeme mať väčší pocit bezpečnosti? Neviem prečo, ale neverím, že to tak bude. Viem len to, že tých vecí, ktoré nás v posledných dňoch rozdeľujú, je strašne veľa na tak krátky čas. Len dúfam, že nás bude v budúcnosti rozdelovať hokej a nie viera či názory na vojnu. S hokejom to bude krajší život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Reportér Týždňa Magušin: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Redaktor Týždňa Michal Magušin sa so šéfom SNS Andrejom Dankom rozprával vo chvíli, keď sa dozvedel o pokyne na odvolanie ministra školstva Petra Plavčana (SNS).

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?